Trapez Sac Tipleri

Blog Image

Oluklu Trapez Saclar

Oluklu trapezlerin yüzey özellikleri paslanmaz sac, alüminyum sac, galvanizli sac ve galvaniz üzeri boyalı sac olarak üretilir. Hadveleri 18/76 (18 hadve yüksekliği, 76 da iki oluk arası mesafesidir) forumda oluklu trapez sac diğer adı da sinüs oluklu sacdır. Genişliği 875 mm dir kapatma en mesafesi 815 mm dir. Sac kalınlıkları 0,40 mm - 1,20 mm. Uzunlukları 400 mm - 17000 mm boylarında levha sac olarak üretilir. Çatı ve cephe sac kaplamalarında, beton altı uygulama alanlarında kullanılır.

Yüksek Hadveli Trapez Saclar

Çelik sacların yüzeyinde değişik formlar oluşturularak üretilmesiyle, modern kompozit döşemelerin ilk örneklerini ortaya çıkarmıştır. Kompozit Döşeme sacı uygulamalarına iki değişik BETON ALTI TRAPEZ SAC formuyla çözüm getirmektedir. 70/915 :70mm hadve yüksekliği ve 50/980:50 mm hadve yüksekliği ve 0,70-1,30 mm sac kalınlıkları ile ayrıca projeye göre istenilen uzuluklarda kompozit döşeme tasarımcısına alternatif plaka sac sunmaktadır.

Beton Altı Trapez Saclar

Beton Altı Trapez Sac daimi sağlam çelik kalıp görevi görür. Yerine konulması diğer kalıp malzemelerine göre çok mukamevetli ve kolaydır. İskele kurma, sökme ve depolama derdi yoktur. Beton Altı Trapez Sac inşaat yapım süresini hızlandırır, emniyetli bir çelik sac sistemi oluşturur. Betondan sonra alt yüzü temizlenir biçimde kalır ve çelik sac alt yüzü her hangi bir renginde boyanarak estetik bir görüntü elde edilebilir. Beton Altı Trapez Sacın enkesiti, genellikle pozitif moment için yeterli olan donatı görevi görür. Rötre ve sıcaklık değişimlerine dayanım veya iç mesnetlerde sürekliliği sağlamak için döşemede ilave donatı ve çelik hasır kullanılabilir. Çelik kirişe mesnetlenen beton altı trapez sac ile yapım aşamasında kirişlerin basınç başlığı için yanal mesnet olarak görev yapar. Beton Altı Trapez sac hadve yüksekliği, sac tipiyle değişebilen 40 litre/m²’ye kadar beton sarfiyatını azaltır. Döşemenin kendi ağırlığındaki bu azalma, yapı ve temeller tarafından taşınan ölü yükte 1.0 kN/ m² civarında önemli bir azalmasını sağlar. Kullanılan sac en kesiti daha fazla yük taşıdığından, kompozit döşeme beton kalınlığı, betonarme döşeme kalınlığından daha az olur. Beton yapıdan daha az yük biner yapı hafifler. Beton Altı Trapez Sac taşınması ve depolanması daha kolaydır.

Bizimle iletişime geçin

Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi'den Cuma'ya 8:30 - 17:30 arasındadır. Eğer bu saatler arasında değilseniz, bize e-posta göndermekten çekinmeyin. Sabah saatlerinde size dönüş yapacağız. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

lme demir shape